Arkadiusz Bialic

kwiecień 2011

Dla każdego koncertującego muzyka sztuka koncentracji oraz panowanie nad tremą mają ogromne znaczenie. Zarówno podczas występów przed publicznością, jak i w czasie osobistego ćwiczenia niezbędna jest umiejętność oderwania się od życia codziennego, jego bieżących problemów i skupienia myśli wyłącznie na wykonywanym utworze. Miesiące wytężonej pracy nad repertuarem są wystawiane na próbę podczas koncertów, których jakość zależy nie tylko od przygotowania technicznego, ale również od kondycji psychofizycznej w bieżącej chwili. Dlatego jakość wykonania zależy od wielu subiektywnych i obiektywnych czynników, a każdy z nich ma ogromne znaczenia dla ostatecznego rezultatu jakim jest kreacja artystyczna.

Z tych właśnie powodów od dziesięcioleci muzycy-praktycy poszukują możliwości lepszej kontroli nad własnym organizmem. Różne techniki relaksacji, joga i wiele innych metod mają na celu wykorzystanie całego potencjału jaki tkwi w człowieku, przy równoczesnej dbałości o kondycję psychofizyczną.

Jedną z takich metod jest EEG Biofeedback, która dzięki wieloletnim badaniom stała się najbardziej wiarygodną, zweryfikowaną naukowo metodą pracy nad swoim umysłem. Świadomość funkcjonowania własnego mózgu oraz możliwość poprawy jego funkcjonowania m.in. w zakresie umiejętności koncentracji, panowania nad tremą, łatwości zapamiętywania i skutecznej relaksacji to genialne uzupełnienie tradycyjnych metod pracy artysty muzyka.

Gorąco polecam wszystkim gabinety EEG Biofeedback Ewy i Andrzeja Zaborowskich, dzięki którym zyskałem wiedzę i umiejętności, które z powodzeniem wykorzystuję w swojej codziennej pracy artystycznej. Zachęcam do treningów wszystkich ambitnych artystów muzyków, którzy pragną podnieść jakość swojego funkcjonowania w tym pięknym, ale i trudnym zawodzie.

Arkadiusz Bialic

error: Treść chroniona prawem autorskim © EEB BIOFEEDBACK