O mnie

Ewa Zaborowska trener EEG BiofeedbackJestem absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Terapią EEG Biofeedback zajmuję się od dziewięciu lat. Samodzielny gabinet prowadzę od 2008 roku.

Podstawową wiedzę z zakresu neuroterapii uzyskałam w trakcie szkoleń zorganizowanych przez fundację Promyk Słońca z Wrocławia (dr M. Novotny, V. Tylova, ). Najbogatsze źródło informacji z zakresu terapii EEG Biofeedback stanowiły dla mnie wielogodzinne, indywidualne (teoretyczne i praktyczne) szkolenia i warsztaty u mgr Ewy Ortyl, jednej z pierwszych terapeutek EEG Biofeedback w Polsce. Ewa Ortyl – psycholog, logopeda, neuroterapeuta, nauczyciel akademicki (szkolenia: Jan Lisaj – Piła, dr J. Tyl, prof. J. Faber – Praga, dr M. Novotny – Wrocław), dzięki wieloletniej pracy neuropsychologicznej na oddziale neurologicznym potrafiła umiejętnie połączyć praktyczną i teoretyczną wiedzę w zakresie patomechanizmów przetwarzania mózgowego z nowoczesną metodą ich korygowania z wykorzystaniem neuroterapii EEG Biofeedback. Pod superwizorską opieką Ewy Ortyl pozostawałam również w początkowym etapie mojej działalności terapeutycznej.

Stale podnoszę swoje kompetencje biorąc udział w warsztatach, szkoleniach i konferencjach, by wiedzą i doświadczeniem czerpanymi od praktyków wzbogacać moją własną działalność terapeutyczną (szkolenie QEEG i Neurofeedback jako kompleksowa metoda treningu mózgu u pacjentów z ADHD, ADD, zaburzeniami lękowymi i depresją (Kraków 2010). Niezwykle cenię sobie udział w pierwszych w Polsce warsztatach, prowadzonych przez światowe autorytety w dziedzinie biofeedbacku Lyndę i Michaela Thompsonów z Kanady (Lublin 2009), a także indywidualne warsztaty doskonalące z mgr Janem Lisajem (Krzeszowice, kwiecień 2012), pionierem biofeedbacku w Polsce, konsultantem EEG Biofeedback, członkiem PTNK Polska, Association for Applied Psychophysiology and Biofeedback USA, Association for Applied Psychophysiology and Biofeedback Czechy, który wysoko ocenił mój warsztat terapeutyczny.

Bardzo dużo czasu poświęcam na studiowanie literatury przedmiotu z zakresu neurofizjologii, neuropsychologii, psychologii, neurologii, psychiatrii, technik z wykorzystaniem biologicznego sprzężenia zwrotnego. Wykorzystuję również Internet jako bogate źródło wiedzy na temat, który jest przedmiotem moich zainteresowań.

W swojej praktyce przeprowadziłam ze swoimi klientami tysiące sesji treningowych, wykonałam setki badań QEEG. Wielką satysfakcję daje mi poczucie, iż moje diagnozy wynikające z analizy zapisu fal mózgowych (przeprowadzane bez wcześniejszego wywiadu z pacjentem, czy opiekunem) są trafne niemalże w 100 procentach. Mam doświadczenie w terapii zarówno dzieci, jak i osób dorosłych: między innymi z zaburzeniami uwagi, ADHD, opóźnieniem mowy, zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi, depresją, lękami, bezsennością, Zespołem Aspergera, opóźnieniami rozwojowymi, tikami, zaburzeniami zachowania, nerwicą, migreną, ze skutkami dziecięcego porażenia mózgowego. Dużą grupę moich pacjentów stanowią studenci, muzycy i inne osoby pragnące poprawić swoją sprawność poznawczą a także uzyskać panowanie nad stresem i silnymi emocjami.

Wspieram opieką superwizorską kilka funkcjonujących gabinetów terapii EEG Biofeedback.

Mam doskonały kontakt zarówno z dorosłymi pacjentami jak i z dziećmi (sama jestem matką trójki dzieci).

Moją działalność cechuje profesjonalizm, dojrzałość, odpowiedzialność, rzetelność i uczciwość. Wspólną pracę z pacjentami traktuję z entuzjazmem, staram się dawać im psychiczne i merytoryczne wsparcie zarówno w trakcie samego treningu, jak i w indywidualnych rozmowach po zakończonych sesjach. Chętnie dzielę się z pacjentami i ich opiekunami informacjami zarówno w zakresie terapii EEG Biofeedback, jak również moją wiedzą pedagogiczną i psychologiczną, by udzielana przeze mnie pomoc była pełna i skuteczna. W swojej pracy nie sprowadzam terapii biofeedback do czystej techniki, ale przede wszystkim do pracy z Człowiekiem, który przy mojej pomocy, może bardziej zrozumieć choćby niektóre źródła swoich problemów, mających swoje odbicie w bioelektryczności mózgu, a w efekcie wejść na drogę poprawy swojego funkcjonowania i zmiany jakości swojego życia, niezależnie od wieku, potencjału intelektualnego, czy obszaru swojej działalności.

error: Treść chroniona prawem autorskim © EEB BIOFEEDBACK